Toma Pakėnienė

Pradinių klasių Mokytoja

Esu lėtosios pedagogikos kūrėja, pasakų ir spalvų tyrinėtoja, vaikų stebėtoja.

Kai skaitau šį pirmąjį, savo parašytą sakinį, prisimenu pačios vaikystę. Matau save bėgiojančią, skinančią kiaulpienes, mirkančią jas upelio vandenyje, ieškančią spalvos, žaidžiančią. Tai taip greita stebint iš šono, bet taip lėta viduje. Gera. Įtraukia. Stiprina. Mokykla yra ta vieta, kur vaikus kviečiu būti žaismingais - savimi.Sekti ten, kur veda įdomumas.

Veiklose su moksleiviais būnu kartu, judu jų ir savo tempu, lydžiu per savęs ir supančio pasaulio pažinimo procesą. Viena dalis - padėti suprasti, atrasti norimas žinias, kita dalis - padėti pažinti save, kartu būti santykyje, kuriame skleidžiasi stiprybė. Tai dvi neatsiejamos ugdymo dalys, kurios apjungtos kartu virsta ėjimu savo keliu. Šį pedagogikos požiūrį vadinu Lėtąja pedagogika.

Žinios yra svarbu, kaip ir klausimas „o kas šios žinios yra man?“

Toma Pakėnienė